Urlop nad polskim morzem

Urlop nad polskim morzem
Co prawda temperatury za oknem pozostają nadal w okolicach 0 stopni Celsjusza, ale warto już powoli zainteresować się ofertami wyjazdów wakacyjnych. W zeszłym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy nad polskie morze, szczególnie na Mierzeję Wiślaną. Wpłynęło na to miedzy innymi duże zagrożenie terrorystyczne w krajach śródziemnomorskich i rozbudowa infrastruktury turystycznej nad Bałtykiem.
Dobre miejsce nad Bałtykiem?
Planując urlop krynica morska warto zainteresować się malowniczo położonymi miejscowościami. Ciekawym wyborem jest obszar Mierzei Wiślanej, czyli piaszczystego półwyspu, który ciągnie się od Gdańska po Piławą w Federacji Rosyjskiej. Szczególne walory turystyczne i dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych zawdzięcza półwysep wyjątkowemu położeniu geograficznemu, otóż oddziela on Zalew Wiślany od Zatoki Gdańskiem.
A jaka miejscowość?
Najciekawszą chyba miejscowością na Mierzei Wiślanej jest urlop krynica morska. Miejscowość ta, licząca niespełna 1500 mieszkańców, w czasie sezonu turystycznego kilkukrotnie zwiększa swoje zaludnienie. Oczywiście dzieje się tak za sprawą licznych turystów z całej Polski, a często nawet z poza granic naszego kraju. Najwyższa wydma na całej mierzei, latarnia morska oraz port to lista najważniejszych atrakcji, które oferuje swoim gościom urlop krynica morska

Dodaj komentarz